DZIEŃ SĄSIADA #NA TUMSKIEJ

DZIEŃ SĄSIADA #NA TUMSKIEJ

W dniu 29 maja 2018 roku, wzorem innych państw europejskich, zaprosiliśmy mieszkańców Płocka do wspólnego świętowania Dnia Sąsiada, którego idea narodziła się we Francji w 1999 roku.

Zaplanowane na ten dzień atrakcje w zamyśle miały zwrócić uwagę na naszych sąsiadów - bo chociaż widzimy się często, mijamy na schodach i spotykamy w osiedlowym sklepie, to nie mamy okazji by poznać się bliżej.

Organizatorem pierwszego płockiego Dnia Sąsiada był Prezydent Miasta Płocka wraz z Radami Mieszkańców Osiedli: Dworcowa, Łukasiewicza, Podolszyce Południe, Podolszyce Półnooc, Pradolina Wisły i Wyszogrodzka. Tylko dzięki ich pomysłowości i zaangażowaniu udało nam się stworzyć tak wyjątkową atmosferę sąsiedzkiego święta.

Na sąsiadów tych bliższych i dalszych na ulicy Tumskiej czekały trzy strefy: dziecięca, biesiadna i rozrywkowa. W strefie dziecięcej dla najmłodszych sąsiadów przygotowano m.in. warsztaty plastyczne, pokaz dużych baniek mydlanych, zawody sportowe, pokaz boksu tajskiego. Strefa biesiadna obfitowała smacznymi daniami oraz wspólnym śpiewem przy muzyce na żywo. W strefie rozrywkowej ze sceny mogliśmy podziwiać występy przedszkolaków, zespołu Masovia i chóru Vox Singers, doszlifowywać swoje umiejętności taneczne oraz przenieść się w świat iluzji. Atrakcji nie zabrakło również poza sceną, gdzie odbywał się kurs pierwszej pomoc,y a rady osiedli kusiły smakołykami.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wspólnie z nami celebrować to wyjątkowe święto. W szczególności dziękujemy „Społem” PSS Zgoda w Płocku za słodki poczęstunek oraz partnerom medialnym – Gazecie Wyborczej i Portalowi Płock.