Najpiękniejsza kawiarenka letnia 2017

Konkurs na „Najpiękniejszą kawiarenkę letnią 2017”

 

W dniu 27 sierpnia 2017 roku podczas Jarmarku św. Bartłomieja został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą kawiarenkę letnią 2017”.

Kawiarenki letnie, to miejsca szczególne w naszej przestrzeni publicznej, stanowią nie tylko miejsce spotkań towarzyskich i rozkoszowania się posiłkiem na świeżym powietrzu, ale przez długi czas stanowią aranżację naszych salonów miejskich i poprzez swój wystrój decydują o jakości tej przestrzeni.

Dlatego w tym roku po raz drugi został zorganizowany konkurs Prezydenta Miasta Płocka na najpiękniejszą kawiarenkę letnią.

Konkurs miał na celu promocję dobrych wzorców estetycznych, które wpływają na poprawę wizerunku przestrzeni publicznych oraz nagrodzenie najciekawszej aranżacji ogródków gastronomicznych.

Wyboru najpiękniejszej kawiarenki letniej dokonał powołany przez Prezydenta Miasta Płocka Zespół ds. Estetyki Miasta. Na ostateczny werdykt miały wpływ nie tylko aspekty wizualne kawiarenki, ale również kreatywność, spójność wystroju z aranżacją lokalu oraz wpisanie się w kontekst otoczenia, a poprzez to wpływ na jakość przestrzeni publicznej.

 

Tytuł „Najpiękniejsza kawiarenka letnia 2017” otrzymała RESTAURACJA ART-DECO położona przy pl. Stary Rynek 17.

 

 

Wyróżnienia otrzymały:

RESTAURACJA GARAŻ - ul. Synagogalna 2 lok. 8A

RESTAURACJA KLUB PRAWNIKA - ul. Staromiejska 2

HOTEL HERMAN Sp. z o.o. - ul. Sienkiewicza 30

RESTAURACJA U MARIUSZA - pl. Narutowicza 1 lok. 3

 

 

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy laureatom.

Mamy nadzieję, że zastosowane przez nich dobre wzorce estetyczne staną się inspiracją dla innych.