Dzień Dobrze ułożony #na Tumskiej

baner_na_wwwplockeu

 

W dniu 16 kwietnia 2016 roku odbyło się kolejne wydarzenie mające na celu aktywizację i integrację przedsiębiorców z ulicy Tumskiej, ich klientów oraz mieszkańców Starówki.

Tego dnia, pod hasłem „Dzień dobrze ułożony” przedsiębiorcy funkcjonujący przy ulicy Tumskiej przygotowali dla swoich klientów liczne atrakcje. Oprócz specjalnych promocji można było wzbogacić swoją wiedzę na temat stylu, mody, wyposażenia wnętrz, dbania o zdrowie, biżuterię.

Punkty gastronomiczne kusiły świeżymi ciastami i przekąskami, aromatyczną kawą i pyszną czekoladą. Każdy mógł spróbować swych sił w malowaniu na wodzie, szyciu przytulanek, szydełkowaniu. Przedszkolaki rywalizowały w układaniu puzzli, pucybut dbał o czystość obuwia, a zegarmistrz o naszą punktualność.

Inicjatorem wydarzenia „Dzień dobrze ułożony” był Urząd Miasta Płocka, który w ramach prowadzonego procesu rewitalizacji podejmuje działania zmierzające do podniesienia konkurencyjności i wzmocnienia rozwoju przedsiębiorstw funkcjonujących na Starówce.

Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom za włączenie się do akcji. Tylko poprzez realizację wspólnych pomysłów możemy wzmocnić prestiż ulicy Tumskiej oraz wzmocnić jej handlowy charakter.

Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy również dyrekcji Teatru Dramatycznego w Płocku, uczniom z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku oraz Stowarzyszeniu Taoistycznego Tai-Chi.

Lista punktów, które wzięły udział w akcji „Dzień dobrze ułożony” oraz ich oferta:

Apteka STARÓWKA”, Plac Narutowicza 5

Prezentacja sprzętu i naczyń używanych przed laty do przygotowywania leków. Dodatkowo, w ramach wspierania naturalnych metod leczenia i pielęgnacji urody dostępne były w specjalnej ofercie kosmetyki lokalnego, płockiego producenta - firmy "Kosmetyki DLA".

POD ZEGAREM”, Plac Narutowicza 5

Zaprosił na „Spotkanie z punktualnością”, czyli dokładne ustawienie zegarków elektronicznych (+/- 1 sek.) oraz sprawdzenie i ustawienie dokładności chodu zegarków mechanicznych, a także sprawdzanie zużycia teleskopów mocujących pasek lub bransoletę w zegarku i ocenę zużycia paska do zegarka.

Twoje szczęśliwe kamienie”, to przygotowany specjalnie na ten dzień mały przewodnik po kamieniach naturalnych.

Sklep Filatelistyczny i Artykuły Piśmienne, Plac Narutowicza 5

Zaprosił na wycenę oraz doradztwo w zakresie filatelistyki i numizmatyki.

YellowMellow, ul. Tumska 5A lok. 1

Zorganizował pokaz parkour na Tumskiej.

Sklepy „Mariel”, ul. Tumska 6

Oferował szkolenie w zakresie stylizacji, doboru dodatków oraz naukę wiązania krawata.

Centrum Optyczno-Okulistyczne Essilor Szewczyk

Z okazji Dnia Dobrze Ułożonego zaproponował rabat 15% na całe zamówienie, oraz dodatkowo losowanie bonu na okulary przeciwsłoneczne o wartości 400 zł (spośród wszystkich, którzy złożą zamówienie tego dnia).

VEGANCJA, ul. Tumska 5

Zaprosiła na wegański weekend organizowany wspólnie z Fundacją Szansa dla Zwierzaka „Zoa”. Przed restauracją było można spróbować wegańskich specjałów, jako zachęta do zmniejszenia spożycia mięsa, do wyboru weganizm i wegetarianizm, które łączą postawę etyczną człowieka wobec zwierzęcia ze zdrowym stylem życia.

Sklep plastyczny, ul. Tumska 5

Zaprosił na EBRU-MARBLING-MARMURKOWANIE, czyli pokaz malowania na wodzie - sztuki przenoszenia wzoru z powierzchni wody na arkusz papieru wywodzącej się z Azji Środkowej. Obecnie sztuka ta najbardziej rozpowszechniona jest na terytorium Turcji, gdzie dotarła za pośrednictwem Jedwabnego Szlaku. Obrazy tworzone techniką ebru są kompozycjami odzwierciedlającymi harmonię człowieka z naturą. Wszystkie materiały potrzebne do pracy są przygotowywane ze składników naturalnych, a motywy najczęściej przedstawiane to roślinność, kwiaty i zwierzęta oraz ornamenty. Od artysty malowanie na wodzie wymaga spokoju, opanowania i sprawnej ręki, ponieważ tworzony wzór ciężko jest ujarzmić (powierzchnia wody jest w ciągłym ruchu), a z każdą jego poprawą zmniejsza się ilość farby, która odbije się na papierze. Obecnie techniką ebru można zdobić nie tylko papier, ale również powierzchnie takie jak surowe drewno, tkaniny, czy ceramikę nieszkliwioną. Papier marmurkowy wykorzystują w swoich scrapbooking'owych pracach rękodzielnicy.

Firma PAULA, ul. Tumska 5

Oferowała odzież znanych marek m.in. Nice Connection, Air Field, Marc Aurel, a także fachową informację o trendach modowych na jesień/zima 2016 oraz o surowcach i ich przetwarzaniu na tkaniny używane do tworzenia niepowtarzalnych modeli.

Czerwony Atrament, ul. Kolegialna 4

"Dzień Dobrze Ułożonych z Czerwonym Atramentem. Napisz z nami list do pisarza!" Od 12.00 do 21.00 wspólne z Wandą Gołębiewską można było napisać list do literatów, a wszytko w klimacie kawiarni lat 20 i 30 ubiegłego wieku.

Galeria TETA DECOR, ul. Kwiatka 4

Oferowała doradztwo w wystroju wnętrz oraz towary dla nowoczesnego i klasycznego wnętrza w oparciu o cenione firmy polskie i europejskie: Ćmielów, Chodzież, Gerlach, Gerpol, Hefra, Krosno, Rosenthal, Seltmann, Bohemia, Regent, Weimar, Art. Len, Andropom, Bielawa oraz rękodzieła ludowe np. Koniaków. Dla klientów również weekendowy rabat z Tumską, czyli - 10% na cały asortyment z ulotką lub wycinkiem reklamy z Tygodnika Płockiego.

Salon „BIALCON”, ul. Kolegialna 4

Zaprosił wszystkie panie na kawę i rozmowę o modzie w miłej atmosferze.

FEYDOM Polska, ul. Kolegialna 43A

FEYDOM jest studiem designu i producentem wielofunkcyjnych i nowoczesnych mebli modułowych. Nasze sofy to nieograniczona ilość kombinacji i nieodzowny element wyposażenia każdego nowoczesnego wnętrza. Sofy marki FEYDOM cieszą się uznaniem klientów w wielu krajach Europy a od końca 2015 roku są obecne również w Polsce. Pierwszy showroom tej marki w Polsce został otwarty właśnie w Płocku. Jesteśmy przekonani, iż Płocczanie również pokochają sofy FEYDOM, za ich niezwykłą funkcjonalności i możliwości personalizacji. FEYDOM - Zbuduj z nami swoją własną sofę!

CATRINE, ul. Kwiatka 2

Oferowała pomoc w doborze kolorystycznym właściwego krawata do koszuli na odpowiednią okazję oraz naukę wiązania krawatów.

WFM-Kuchnie, ul. Kwiatka 2/Tumska 7

Kuchnia zakończyła swoją karierę jako miejsce wyłącznie do gotowania i przygotowywania posiłków. Kuchnia to centralny punkt naszego życia. Stała się wręcz sceną, na której ono się toczy, pełne codziennych trosk i radości, poważnych rozmów i wybuchów nieoczekiwanego śmiechu. Tutaj spotyka się cała rodzina. Tutaj spędzamy dużo czasu gotując, jedząc, rozmawiając. W tym wyjątkowym miejscu, w sercu każdego domu to my tworzymy tę niesamowitą sztukę. Aby czuć się dobrze i komfortowo potrzebujemy do tego odpowiedniej oprawy, którą stanowią meble i dodatki. To one tworzą tło, które nie tylko odzwierciedla nasz charakter i upodobania, ale również za pomocą kolorów i detali odpowiednio wpływają na nasz nastrój. Warto więc w sposób świadomy dokonać wyboru kuchni i zaprojektować ją tak, aby przebywanie w niej stało się przyjemnością, a gotowanie zabawą. To zadanie warto powierzyć prawdziwemu profesjonaliście. Kuchnie Płock, Warszawa.

Kwiaciarnia Jadwiga Nowak, ul. Tumska 7

Zaprosiła na porady w zakresie pielęgnacji kwiatów doniczkowych w szczególności storczyków oraz kwiatów ciętych.

Usługi Zegarmistrzowskie, ul. Kolegialna 1

W ramach Dnia Dobrze Ułożonego oferta obejmowała regulację zegarków oraz doradztwo w zakresie ich wyboru.

Sklep ESTILO, ul. Tumska 10

Specjalnie na Dzień Dobrze Ułożony zaprosił pucybuta, który oprócz czyszczenia i polerowania obuwia za pomocą szczot, past, kremów i szmatek doradzał jak o obuwie właściwie zadbać.

Pijalnia Czekolady i Kawy MOUNT BLANC, Tumska 12

Oferowała rabat – 20% na wszystkie czekolady do picia.

Płocki Wolontariat, ul. Tumska 9

Zaprosił na spotkanie w ramach projektu „Przytulaki”. Przytulaki” to maskotki zaprojektowane i uszyte przez wolontariuszy. Powstają żeby pomagać i zarażać dobrą energią. Wszyscy zainteresowani procesem powstawania

zabawek zaproszeni zostali do ich wspólnego tworzenia. Po raz pierwszy można było również kupić tą wyjątkową zabawkę. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone na zakup niestandardowego wózka elektrycznego dla Ani, mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Goślicach.

Sklep „PODBIPIĘTA”, ul. Tumska/Sienkiewicza

Zaprosił na spotkanie ze stylistą, który opowiadał o najnowszych trendach w modzie, zasadach dress code oraz odpowiadał na związane z modą pytania klientek. Dodatkowo można było skorzystać z atrakcyjnych rabatów na wybrane modele z kolekcji wiosna-lato.

Sklep „PIĘTASZEK”, ul. Sienkiewicza 43/Tumska

Salon rzeczy ładnych, potrzebnych, pamiątkowych na Dzień Dobrze Ułożony przygotował temat przewodni „Gość w dom, Bóg w dom” czyli ABC - nakrycia stołu. W tym dniu, na klientów czekały również "Cenowe atrakcje".

Cukiernia „WIEDEŃSKA”, ul. Tumska/Sienkiewicza

U nas w Cukierni Wiedeńskiej,

jak już sami wiecie.

Jest najlepszy i najdłuższy makowiec w Płocku i na świecie.

Aby się przekonać trzeba posmakować,

A na pewno nie będziecie żałować.

Centro Cafe, ul. Tumska 11

Zaproponował, żeby "Dzień Dobrze Ułożony" zacząć od kawy... “Na miły początek dnia kawa i słodkie co nieco!” Do kawy na miejscu kruche ciasteczko gratis.

Sklep ABITI, ul. Sienkiewicza 32/Tumska

Przygotował rabat 10% na nową, letnią kolekcję.

Sklep „MARGO”, ul. Tumska 14

Oferował specjalną ofertę rabatową.

SPOŁEM” PSS „ZGODA”

SKLEP SDH UL. TUMSKA 11

Zaprosił na sprzedaż premiową dniach 16-17.04-2016. Każdy klient, który w tych dniach dokonał zakupów za minimum 30 złotych i posiadał numer paragonu zakończony cyfrą "0” lub "00" otrzymał bon towarowy.

Pizzera Gruby Benek, ul. Tumska 14

Oferował na ten dzień dobrze ułożoną promocję – do każdej dużej pizzy puszka napoju gratis + kupon PIZZY PORTAL o wartości 20 zł.

POLKORN, ul. Tumska 14

Zaprosił na pokaz wypiekania pieczywa i drożdżówek oraz ciasto drożdżowe i pizzę palomino z rukolą z pieca.

Galeria OFICYNA, ul. Tumska 16

Od godziny 10.00 pod okiem zaprzyjaźnionego artysty Wojciecha Witkowskiego na podwórku odbył się profesjonalny plener malarski. Na chętnych czekały sztalugi i podobrazia. Pan Witkowski poprowadził zajęcia, dał cenne rady i wskazówki, opowiedział o malarstwie, a także sam stworzył plenerowe dzieło. Każdy, kto odwiedził galerię, mógł spróbować swoich sił w rysunku lub malarstwie.

Od godziny 11:00 odbywały się warsztaty z tworzenia szydełkowych dywanów z tshirtów i włóczki. Na zajęciach pod okiem prowadzącej Małgorzaty Jędrzejewskiej było można własnoręcznie upleść recyklingowy dywan. Materiałem mogły być różne stare bawełniane ubrania, których nie chcemy już nosić, albo resztki tkanin. Splotowe dywany świetnie sprawdzają się w domkach letniskowych, a także w domu, zwłaszcza na chłodnych płytkach, albo tam, gdzie mamy twardą podłogę.

Atelier Magdaleny Carter

W atelier zorganizowana była totalna wyprzedaż odzieżowej kolekcji projektantki.

Sklep papierniczy KREDKA, ul. Tumska 22

Zaprosił w godz. 11.00 - 13.00 do układania puzzli na czas dla dzieci w wieku przedszkolnym - pierwsze 3 miejsca zostały nagrodzone.

Sklep KORALIK, ul. Tumska 15

Oferował porady w zakresie doboru biżuterii.

Stowarzyszenie Taoistycznego Tai-Chi

Zaprosiło w godzinach 11.00 - 12.00, na ulicy Tumskiej, na pokaz i do wspólnych ćwiczeń zdrowotnej gimnastyki chińskiej.