Płock nagrodzony kolejny raz!
9 października 2018
0

Kolejny Ranking Samorządów został przygotowany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Płock zajął pierwsze miejsce ze wszystkich miast na prawach powiatu wyłączając miasta wojewódzkie (18), a i tak lepszych od nas było tylko 6 miast wojewódzkich.

W przyjętej klasyfikacji Płock zajął wysokie VII miejsce wśród miast na prawach powiatu w końcowym Rankingu Samorządów przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Nagrodę z rąk przewodniczącego Kapituły, Jerzego Buzka, odebrał podczas uroczystej gali, 8 października 2018 r., Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.
Ideą organizowanego już od 14 lat zestawienia jest wyłonienie i pokazanie jako przykładów do naśladowania tych samorządów, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking sprawdza efektywność działań na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.
W porównaniu z poprzednimi latami kryteria oceny w Rankingu Samorządów poszerzyły się. W edycji 2018 wzięto pod uwagę około 50 wskaźników. Większość z nich pochodzi z publicznych źródeł informacji - takich jak dane ze sprawozdań budżetowych udostępnianych przez Ministerstwo Finansów lub danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny. Więcej informacji na stronie: www.rankingsamorzadow.pl