Płocczanie na rowerach miejskich!
6 sierpnia 2018
0

Wypożyczalnie płockiego roweru publicznego otworzył w piątek 3 sierpnia o godzinie 12:00 Prezydent Andrzej Nowakowski wraz z Jackiem Terebusem Zastępcą Prezydenta. Do dyspozycji mieszkańców zostało oddanych 25 stacji rowerowych i 250 rowerów. System publicznego roweru miejskiego został zaprojektowany jako rozwiązanie wspomagające mobilność mieszkańców miasta. Właśnie dlatego zostały wprowadzone atrakcyjne stawki na wypożyczenie rowerów, gdzie wypożyczenie do 20 minut jest bezpłatne, a do 1 godziny kosztuje tylko 1 zł.

Po pierwszym weekendzie funkcjonowania Płockiego Roweru Miejskiego widać, że płocczanie czekali na ten dzień. Liczba wypożyczeń rowerów w pierwszy weekend przekroczyła 4,5 tysiąca, a odstawione rowery na stację znajdowały szybko kolejnych chętnych na wypożyczenie. Najwięcej wypożyczeń odnotowanych zostało w centralnej części Płocka, a najpopularniejsza stacja to Pl.Narutowicza z ilości 357 wypożyczonych rowerów. Kolejne względem popularności były stacje Stary Rynek, Kobylińskiego-Bielska, Piłsudskiego-Otolińska i Tysiąclecia-Nowaka.

Ponad 1400 osób korzystało już z naszych systemów w Warszawie, Łodzi i innych miastach. Od dziś będą mogli wypożyczyć rowery również w swoim rodzinnym Płocku - mówił Robert Lech, prezes Nextbike Polska. Liczba rejestracji w weekend osiągnęła 3,4 tysiąca osób. Każda osoba zarejestrowana w systemie może korzystać z wypożyczalni operatora systemu Nextbike również w innych miastach np. w Warszawie.

Udostępnienie miejskiej sieci wypożyczalni rowerów zbiegło się z otwarciem drogi rowerowej R-1 wzdłuż głównej alei miasta. Dzięki rozbudowanej sieci dróg rowerowych Płock jest atrakcyjny do podróżowania tym przyjaznym dla środowiska środkiem transportu.

Zapraszamy na stronę www.plockirowermiejski.pl i do zarejestrowania się w systemie wypożyczeń www.plockirowermiejski.pl/rejestracja/

Zobacz gdzie masz najbliższą stację roweru miejskiego www.plockirowermiejski.pl/mapa-stacji/

Rower publiczny start 20180803