Płock dzieli się swoimi doświadczeniami
11 września 2017
0

Do ratuszu przebyła w czwartek 7 września br. kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli instytucji państwowych i ekspertów z Ukrainy. Z gośćmi spotkali się zastępca prezydenta Płocka Jacek Terebus, skarbnik miasta Wojciech Ostrowski, Pełnomocnik prezydenta ds. pozyskiwania funduszy unijnych Izabela Kamińska oraz pracownicy merytorycznych wydziałów UMP, którzy przybliżyli im zagadnienia dotyczące polityki inwestycyjnej płockiego samorządu i współpracy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Delegacja zza wschodniej granicy przyjechała do Płocka w ramach realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju projektu „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy oraz konkurencyjności regionów” (który jest częścią Programu Polskiej Pomocy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP).

Wiceprezydent Terebus przybliżył uczestnikom spotkania najważniejsze informacje o Płocku, podkreślając, że nasze miasto jest liderem na Mazowszu w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej i realizacji inwestycji drogowych. Przedstawił też (na przykładzie zrealizowanych w ostatni czasie inwestycji) działania z zakresu rewitalizacji, budowy i modernizacji placówek oświatowych, uatrakcyjniania miasta dla jego mieszkańców i przyjezdnych. Szczególne zainteresowanie gości wzbudziły inwestycje usprawniające ruch drogowy w naszym mieście oraz rewitalizacja Małachowianki.

Na spotkaniu omawiano także sprawy dotyczące budżetu miasta i realizacji przedsięwzięć w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Ponadto goście mieli możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania płockiego parku technologicznego, o którym opowiedział prezes PPPT, Zbigniew Bednarski.

Kolejnym etapem wizyty, wcześniej nieplanowanym, była wizyta w Małachowiance. Niezapomniane wrażenia wywarły na gościach piękne wnętrza zabytkowej części szkoły oraz  panorama miasta podziwiana z wieży obserwatorium.