Smart City w SPP – płać komórką
2 lutego 2017
0

Obecnie istnieje możliwość dokonywania opłaty za postój pojazdu samochodowego w granicach strefy płatnego parkowania (SPP) poprzez wykup abonamentu przez uprawnionych, zakup biletu w parkomacie, jak również za pomocą płatności mobilnych. Ostatnia forma płatności jest prowadzona w ramach SPP w Płocku przez trzech operatorów: moBILET, SkyCash, ePark.

Niewątpliwą zaletą płatności mobilnych jest stały dostęp do parkomatu w swoim smartfonie. Przy pomocy dedykowanej aplikacji można zapłacić za postój samochodu, przedłużyć czas opłaconego biletu i mieć stały podgląd pod długość trwania postoju, wszystko bez problemu i wychodzenia ze spotkania, z pracy czy w trakcie przedłużonego pobytu na starówce. Najdogodniejszą formą jest realizacja płatności jest wykorzystanie smartfona z dostępem do internetu, na którym trzeba zainstalować dedykowaną aplikację i w zależności od wybranego operatora zarejestrować kartę kredytową lub doładować wirtualną portmonetkę. Aplikację mobilną należy pobrać za pomocą sklepu internetowego właściwego dla systemu operacyjnego posiadanego smartfona. Dla systemu operacyjnego Android przy nazwie operatora poniżej zostały podane linki, z których możliwa jest instalacja aplikacji.

Przedstawiamy instrukcję działania aplikacji poszczególnych operatorów:

     moBILET

     aplikacja

 1. Zainstalować na urządzeniu aplikację moBILET zgodnie z posiadanym systemem operacyjnym.
 2. Zarejestrować konto za pomocą adresu e-mail i hasła, które będzie wykorzystywane przy następnych logowaniach do konta.
 3. Doładować aplikację mobilną "wirtualną portmonetkę" korzystając z modułu zasilenia konta lub ze strony www.
 4. Przy następnym korzystaniu ze strefy płatnego parkowania należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu i rozpocząć parkowanie.

     SkyCash

     aplikacja

 1. Zainstalować na urządzeniu aplikację SkyCash mobiParking.
 2. Zarejestrować konto za pomocą numeru telefonu z którego będzie się korzystać przy opłacie za postój samochodu lub hasła.
 3. Doładować konto za pomocą przelewu na indywidualny numer bankowy lub za pomocą dołączenia karty MasterCard/Visa.
 4. Należy wprowadzić do aplikacji numer rejestracyjny pojazdu, wybrać jedną z 3 opcji kontroli czasu parkowania (za określoną kwotę, na określony czas lub bez kontroli) po czym należy rozpocząć parkowanie.

     ePark

     aplikacja

 1. Zainstalować aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.
 2. Zarejestrować konto za pomocą adresu e-mail oraz hasła.
 3. Doładować konto przy pomocy telefonu komórkowego.
 4. Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego pojazdu oraz miasta można rozpocząć parkowanie.