Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku
9 listopada 2016
0

– Rolą miasta nie jest budowanie fabryk, ale tworzenie takich warunków, by sfera biznesu swobodnie się rozwijała – mówił wiceprezydent Płocka Jacek Terebus na konferencji prasowej zapowiadającej Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest ruchem społecznym, którego celem jest m.in. promowanie przedsiębiorczości, aktywnej postawy wobec życia oraz podejmowania biznesowych inicjatyw. Zrodził się w 2007 roku. Autorami pomysłu byli prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana Carl Schramm, premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.

Każdego roku w połowie listopada organizacje, instytucje i firmy organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Tegoroczna, IX edycja odbędzie się pod hasłami “biznes jest dobry” i “przedsiębiorczość jest dobra”, a jej główne hasła przewodnie to społeczna odpowiedzialności biznesu oraz przedsiębiorczość społeczna.

– Podobnie jak w ubiegłym roku miasto Płock włączyło się w organizację tego przedsięwzięcia – kontynuował wiceprezydent Terebus. – Chcemy bowiem podejmować inicjatywy, które zachęcą płocczan do rozpoczęcia własnego biznesu.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się w Staromiejskim Centrum Biznesu „Przetwornia”, które znajduje się w biurowcu przy ul. Synagogalnej. Uroczyste otwarcie Centrum Agencja Rewitalizacji Starówki zapowiedziała na poniedziałek 14 listopada.

Oprócz wiceprezydenta Płocka Jacka Terebusa w konferencji udzial także wzięli: dyrektor ratuszowego Wydziału Rozwoju i Polityki Gospodarczej Miasta Anetą Pomianowska-Molak oraz prezes Agencji Rewitalizacji Starówki Jacek Koziński.

 

Kalendarz czekających nas wydarzeń:

 

11 listopada (piątek)

 

X Płocki Bal Niepodległościowy – to uroczyste spotkania o charakterze patriotycznym. Jego niepowtarzalna konwencja od dziesięciu lat zyskuje uznanie coraz większej liczby gości, nie tylko z Płocka, ale również z całego kraju. Wydarzenie, organizowane przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego, skierowane jest do wszystkich, którzy chcą w radosny sposób uczcić fakt odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas Balu zagra Królewska Orkiestra Symfoniczna. Wystąpią z nią Izabella Bukowska – aktorka Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Bogdan Kierejsza – kompozytor, wirtuoz skrzypiec.

Tegoroczny Bal uświetni także Zespół Pieśni i Tańca Wisła, który wspólnie z gośćmi zaśpiewa przed północą pieśni patriotyczne.

Konferansjerem podczas tego wieczoru będzie Jacek Rozenek – polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny.

Więcej informacji – igrp.com.pl

 

14 listopada (poniedziałek)

 

Warsztaty „Poza strefę komfortu – od marzenia do sukcesu”, początek – godz. 10.30, miejsce: Staromiejskie Centrum Biznesu „Przetwornia”

Celem warsztatów jest m.in. podniesienie świadomości osobistego wpływu na własne życie  i poznanie trzech istotnych stref naszego funkcjonowania (strefa komfortu, strefa rozwoju, strefa ryzyka).

Program:
1. Strefa komfortu – przyjaciel czy wróg?
a. Czym jest strefa komfortu.
b. Co trzyma nas wewnątrz naszej strefy komfortu, nie pozwalając nam na podejmowanie ryzyka zmiany.
c. Co pomaga nam wychodzić poza strefę komfortu.
d. Cztery kroki do zmiany (wizja, motywacja, plan, działanie).
e. Jak wychodzić poza strefę komfortu:
– drobne zmiany w czynnościach rutynowych,
– stawianie czoła lękom,
– robienie rzeczy nowych
2. Gra strategiczna – „Ostatni miesiąc” – bardzo angażujące ćwiczenie, w którym uczestnicy doświadczą procesu zmiany organizacyjnej.
Warsztat poprowadzi Dorota Mejri. Ze względu na warsztatowy charakter przedsięwzięcia liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: malgorzata.stepien@plock.eu

 

15 listopada (wtorek)

 

Konferencja „Przedsiębiorcza Kobieta” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Na konferencję złożą się min. spotkania z Agatą Słowińską – ekspertem w obszarze sprzedaży i komunikacji z klientem oraz Martą Kowalską, redaktor naczelną portalu ELLE.pl.

Konferencji towarzyszyć będą zajęcia warsztatowe poświęcone m.in.:

planowaniu kariery zawodowej,
– odkrywaniu w sobie cechy przedsiębiorcy,
– wykorzystaniu serwisu LINKEDIN do pozyskania pracy i zleceń lub sprzedaży swoich produktów,
– pracy zdalnej
– analizy danych data mining
– technik negocjacyjnych i komunikacyjnych w biznesie, a także przedsiębiorczości społecznej.
– oraz warsztat z wykorzystaniem grywalizacji i nowoczesnej technologii informacyjnej – „Kariera przyszłości”.
Więcej informacji – pwszplock.pl

Plockamp#6 w Staromiejskim Centrum Biznesu „Przetwornia”

Spotkanie z cyklu Plockamp poświęcone będzie biznesowemu wykorzystaniu najnowszych technologii komunikacyjnych i mediów społecznościowych. Tym razem pod hasłem: “Rozwój kompetencji cyfrowych i biznesowych sposobem na pobudzenie
rynku pracy w regionie”. Początek spotkania – godz. 18.00

Więcej informacji – plockamp.pl

 

16 listopada (środa)


Otwarcie Pracowni Przedsiębiorczości w PWSZ w Płocku.

Po nim zaś – spotkania poświęcone m.in. handlowi internetowemu oraz prezentacji oferty certyfikacji językowej Centrum Egzaminacyjnego działającego przy Biurze Studenckich Praktyk Zawodowych. A do tego – ogłoszenie konkursu na najlepszy plan biznesowy studentów „PWSZ dzieciom. Ferie w Uczelni” oraz zajęcia warsztatowe „Zmiana jako stały element życia zawodowego”.

Będzie też dyżur doradcy zawodowego.

Więcej informacji – pwszplock.pl

Panel edukacyjny „Ja i przedsiębiorczość” w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica.

Panel będzie składał się z dwóch modułów szkoleniowych oraz warsztatów telewizyjnych przeprowadzonych w partnerstwie z telewizją Multi TV.

Panel przeznaczony jest dla uczniów klas maturalnych płockich szkół.

Ze względu na warsztatowy charakter przedsięwzięcia liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: e-mail: promocja@wlodkowic.pl, tel. 24 366 41 35.

 

16 – 17 listopada (środa- czwartek)

 

 IV Forum Budowlane Instytutu Budownictwa Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej

Aula gmachu głównego Filii PW w Płocku przy ul. Łukasiewicza 17

Forum jest spotkaniem inżynierów budownictwa, studentów oraz pracowników naukowych uczelni oraz firm funkcjonujących w sektorze budownictwa i inżynierii środowiska.
Towarzyszyć mu konferencja naukowo-techniczna „Aktualne problemy naukowo-techniczne budownictwa”
Tematyka IV Forum Budowlanego obejmuje zagadnienia z zakresu
budownictwa oraz fizyki budowli i inżynierii środowiska
Konferencja stanowić będzie znakomitą okazję do wymiany doświadczeń, poglądów, jak również integracji środowiska zainteresowanego współczesnymi problemami budownictwa i inżynierii środowiska.

Więcej informacji – fb2016.pw.plock.pl

 

17 listopada (czwartek)


Debaty: „Zawód czy ogólniak? – oto jest pytanie!” oraz „Przedsiębiorczo w przyszłość!”

Debaty z udziałem przedsiębiorców oraz uczniów gimnazjów,  dotyczące szeroko rozumianej przedsiębiorczości ze szczególnym akcentem na szanse i bariery realizowania się w biznesie, a także problematykę szkolnictwa zawodowego organizuje Izba Gospodarcza Regionu Płockiego.
Więcej informacji – igrp.com.pl

 

Bitwa płocka”Kino za Rogiem, godz. 19.15.

Chaplin kontra Wajda. Dwie filmowe marki, dwaj mistrzowie światowego kina w walce. Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości proponujemy wam zabawę. Głosujcie na swój ulubiony film. W nagrodę będziecie mogli zobaczyć go na ekranie Kina za Rogiem w Płocku już w najbliższy czwartek.

Dzisiejsze czasy ostatni w dorobku Chaplina film niemy, stała pozycja na listach 100 najlepszych amerykańskich filmów wszech czasów.

Ziemia obiecana (Polska 1974, czas: 165 min.) – mistrzowska adaptacja powieści Władysława Reymonta, jeden z najwybitniejszych polskich filmów, przez wielu uznawany za najlepszy film mistrza Wajdy.

Oba filmy zostały poddane rekonstrukcji cyfrowej dźwięku i obrazu. Efekt jest oszałamiający.

Ale… wyświetlony może być tylko jeden.

Przed państwem trudny wybór. Od poniedziałku do środy, od 14 do 16 listopada (do godz. 22) czekamy na Państwa głosy na profily Facebookowym Kina za Rogiem.

To wy zdecydujecie, który film Kino za Rogiem wyświetli 17 listopada o godz. 19.15.

facebook.com/KinoZaRogiemPlock

 


18 listopada (piątek)


Spotkanie dla przedsiębiorców w płockim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Na spotkanie to zaprasza Izba Gospodarcza Regionu Płockiego.
Więcej informacji – igrp.com.pl

Zajęcia warsztatowe z zakładania i prowadzenie biura rachunkowego oraz pierwszych kroków na rynku pracy w PWSZ w Płocku (na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych). Będzie też dyżurować doradca zawodowy.
Więcej informacji – pwszplock.pl

 

Warsztaty pt. ,,Myślenie lateralne w mojej przedsiębiorczości” prowadzone przez Krzysztofa Orankiewicza i Krzysztofa Penkalę.

ul. Dworcowa 10, godzina 17:00

Cele warsztatów:
– Wypracowanie podejścia „otwartego umysłu”,
– Analiza trudności blokujących myślenie kreatywne,
– Poznanie zasad pobudzania myślenia,
– Budowanie skojarzeń,
– Pobudzenie motywacji rozwijania motywacji twórczej,
– Poznanie skutecznego komunikowania się w grupie,
– Kreatywność w przedsiębiorczości,
– Rozwinięcie strategii rozwiązywania problemów. 

organizatorami wydarzenia jest kampania ,,Make it different-można inaczej” 

Więcej informacji – facebook.com/kampaniaMiD

 

19 – 20 listopada (sobota – niedziela)

 

Konferencja liderów przedsiębiorczości: Biznes Level UP

Celem konferencji jest pokazanie ciekawych, praktycznych i nowatorskich propozycji dla biznesu.
Zaproszeni mówcy i trenerzy (także zagraniczni), to doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach, których łączy zamiłowanie do tworzenia nowych, pomysłowych rozwiązań biznesowych. W trakcie prezentacji i warsztatów poznacie Państwo najnowsze trendy i nietuzinkowe rozwiązania, które mogą pomóc Waszym Przedsiębiorstwom osiągnąć bardziej konkurencyjną pozycję na rynku. W przerwach między wystąpieniami i warsztatami będziecie okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych z przedstawicielami firm z naszego regionu.
Konferencja podzielona jest na dwie części. Pierwszego dnia odbędzie się pięć wykładów oraz panel warsztatów symultanicznych. Uczestnicy mają do wyboru cztery warsztaty:
– Story w pracy lidera; – jak mówić przekonująco, ciekawie, inspirująco
– Keep it simple –train your team with … – warsztat budowania zespołu prowadzony w języku angielskim z polskim tłumaczeniem
– Make your vision come true – creative workshop based on Disney Strategy – warsztat prowadzony w języku angielskim;
– Zaufania – odwaga – porozumienie – team building na rolkach.
W drugim dniu odbędą się dwa, równoległe, sześciogodzinne warsztaty:
– Action learning – jako metoda rozwoju kompetencji;
– Train your team with rulers – warsztat budowania zespołu.

Więcej informacji – bizneslevelup.pl

 

23 listopada (środa)

 

Otwarte posiedzenie Płockiej Rady Gospodarczej,

godz.: 10.00

Aula Urzędu Miasta Płocka.

Tematyka posiedzenia: 

1. Sukcesy i porażki lokalnej przedsiębiorczości a rozwój miasta Płocka.

a) Nowe kierunki działania Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego SA;

b) Możliwości finansowania przedsięwzięć rozwojowych ze źródeł zewnętrznych;

c) Programy rozwoju przedsiębiorczości w PPP-T;

d) Kompetencje dla innowacyjności.

2. Fundusze UE a realizacja zadań inwestycyjnych miasta Płocka w latach 2015 – 2016, perspektywy na lata kolejne

1) Ocena adekwatności kierunków interwencji UE w odniesieniu do potrzeb inwestycyjnych;

2) Możliwości finansowania i rozliczania projektów PPP ze środków Unii Europejskiej;

3) Inwestycje w kapitał ludzki i ich znaczenie dla rozwoju społeczno-gospodarczego miasta;