Artystom Na Własność
29 stycznia 2016
0

To nazwa projektu, realizowanego przez uczennice III LO, adresowanego do młodych płockich artystów.

Założeniem projektu, organizowanego w ramach programu „Zwolnieni z teorii”, jest stworzenie wystawy prac młodych wiekiem lub duchem twórców. Członkinie grupy projektowej stawiają sobie za cel pokazanie płocczanom, jakie talenty poukrywane są w ich mieście. Chcą pokazać, nie tylko swoim rówieśnikom, że pasje należy rozwijać i cieszyć swoimi uzdolnieniami innych.

Na potrzeby tego projektu budynek przy Tumskiej 13 zamieni się przez jeden dzień w niezwykłą galerię sztuki. Jej otwarcie zaplanowano na Walentynki. Ekspozycję uzupełni uliczna prezentacja prac plastycznych na Starym Rynku.

Każdy młody twórca, który chciałby pokazać swoje prace szerszemu gronu odbiorców, może zgłosić się do organizatorek. Prace zbierane będą do 5 lutego w Płockiej Galerii Sztuki.

Bieżące informacje na temat projektu znajdziecie Państwo na: www.facebook.com/artystomnawlasnosc

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolski program kierowany do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego.